Podochirurgia - Chirurgia palca

Czasami zwykły zabieg podologiczny nie wystarczy. Może się okazać, że paznokcie wymagają wsparcia chirurga. Podolog współpracuje z doświadczonymi chirurgami. Zajmują się oni leczeniem operacyjnym palców. W gabinecie pacjent zostanie przygotowany do takiego zabiegu.

Na początku podczas standardowych usług podologicznych przeprowadzona zostanie wstępna konsultacja. Podolog oceni, czy konieczna będzie interwencja chirurga. Jeśli tak, pacjent dowie się szczegółów na ten temat.

Przygotowanie pacjenta do podochirurgii — chirurgii palca

Specjalista podolog przeprowadzi pacjenta przez cały proces przygotowania się do zabiegu. Będzie wsparciem w czasie terapii po operacji aż do zakończenia leczenia. Zostanie wykonana plastyka wałów paznokciowych lub plastyka opuszka.

Jeśli będzie to potrzebne, to usunięte zostaną zmiany okołopaznokciowe. Podolog może zlecić także badanie histopatologiczne wyciętej zmiany. W gabinecie zostanie też wykonane usunięcie szwów.

Współpraca z podchirurgią, chirurgią palca

Specjalista podolog współpracuje z chirurgami. Pacjent z gabinetu podologicznego od razu może zostać skierowany do właściwego lekarza. Dzięki temu operacja palca — jeśli jest konieczna — będzie wykonana bez zbędnego oczekiwania. Pacjent nie musi też martwić się o dalszą terapię czy pomoc po zabiegu. Podolog przeprowadzi przez cały ten proces aż do efektywnego zakończenia leczenia.

Zapraszamy również do sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Poznaj naszą ofertę

Proponujemy usługi podologiczne w zakresie

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka

Obejmuje usuwanie niepożądanych zmian na paznokciach i skórze.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Ortonyksja

Obejmuje leczenie wrastających paznokci i wkręcających paznokci za pomocą indywidualnych klamer drutowych.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Diagnostyka

Dział obejmuje wstępne rozpoznanie, pobranie materiału do badania mykologicznego lub bakteriologicznego, kwalifikowanie do zabiegu podologicznego.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Podochirurgia

Dział obejmuje kwalifikacje do zabiegu chirurgicznego, opiekę przed i pozabiegową.