Leczenie wrastającego paznokcia i ortonyksja

Paznokcie wrastające wymagają odpowiedniego leczenia. Specjaliści od podologii wiedzą, jak się nimi zająć. Najpopularniejszą metodą leczenia jest ortonyksja. Polega to na założeniu specjalnej klamry. Dzięki niej paznokcie z powrotem zacznie rosnąć w naturalny sposób.

Takie leczenie zaczyna się od diagnozy. Podolog musi ocenić, jak mocno paznokieć wrasta lub wkręca się. Następnie dobierana jest odpowiednia klamra. Należy ją zaaplikować i aktywować. Czasem konieczne będzie zabezpieczenie paznokcia specjalistycznym preparatem lub opatrunkiem.

Jak wygląda leczenie wrastającego paznokcia i ortonyksja?

Po założeniu klamry konieczna będzie kolejna wizyta na kontrolę klamry. Jeśli spełniła ona swoje zadanie, można ją ściągnąć. Wtedy paznokcie będzie oczyszczony i opatrzony w razie potrzeby. Czasami konieczne bywa podcięcie wrastającego paznokcia.

Kontrola klamry i dalsze leczenie wrastającego paznokcia

Czasem zdarza się, że klamra musi pozostać na paznokciu dłużej. Wówczas konieczne będzie kontrolowanie postępów terapii. Po takiej ocenie podolog może zmienić położenie klamry. Wymieniona zostanie też tamponada. Liczba takich wizyt zależy od indywidualnej sytuacji.

Leczenie wrastającego paznokcia i ortonyksja w sposób specjalistyczny

Niekiedy bywa tak, że przy paznokciu rozwija się stan zapalny. Pojawiają się pęcherze, odparzenia czy krwawiące odciski. Wówczas należy je w odpowiedni sposób opatrzyć. Założenie takiego opatrunku jest dodatkowo płatne.

Może się zdarzyć, że paznokieć musi zostać wycięty chirurgicznie. Wówczas w ramach leczenia wrastającego paznokcia podolog stosuje konsultację chirurgiczną. Ma to na celu wstępnie zakwalifikować pacjenta do zabiegu.

Zapraszamy również do sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Poznaj naszą ofertę

Proponujemy usługi podologiczne w zakresie

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka

Obejmuje usuwanie niepożądanych zmian na paznokciach i skórze.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Ortonyksja

Obejmuje leczenie wrastających paznokci i wkręcających paznokci za pomocą indywidualnych klamer drutowych.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Diagnostyka

Dział obejmuje wstępne rozpoznanie, pobranie materiału do badania mykologicznego lub bakteriologicznego, kwalifikowanie do zabiegu podologicznego.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Podochirurgia

Dział obejmuje kwalifikacje do zabiegu chirurgicznego, opiekę przed i pozabiegową.