Diagnostyka w leczeniu stóp
Specjalista podolog na samym początku musi określić, co dolega stopom. To niezwykle ważne, by móc wdrożyć odpowiednie leczenie. Bez tego nie da się zlecić badań czy rozpocząć zabiegu. Każdy pacjent na samym początku wizyty otrzyma więc wstępną diagnostykę w leczeniu stóp.
Podolog jest w stanie na podstawie zmian w obrębie stóp oraz ich wyglądu ocenić, co dolega pacjentowi. Dzięki temu będzie możliwe podjęcie dalszych kroków i zaplanowanie leczenia. Z czego składa się diagnostyka w leczeniu stóp?
Diagnostyka w leczeniu stóp a wstępna konsultacja
Diagnostyka stóp zaczyna się więc od konsultacji. Konieczne jest rozpoznanie oraz opisanie zmian w obrębie skory i paznokci. Następnie specjalista podolog oceni biomechanikę stóp. Określi, czy można wykonać zabieg podologiczny czy też nie. Następnie zostanie omówiony przebieg terapii i kolejne wizyty.
Diagnostyka w leczeniu stóp a pobranie materiału do badania mykologicznego
Podolog w czasie konsultacji zauważył jakieś zmiany chorobowe. W takiej sytuacji konieczne będzie pobranie materiału do dalszych badań. Dzięki temu będzie można określić, co dolega pacjentowi. Próbka będzie pobrana z paznokcia lub naskórka. Po jej zabezpieczeniu miejsce pobrania będzie zdezynfekowane lub posmarowane preparatem przeciwgrzybicznym. Na wynik badania czeka się do 28 dni.
Diagnostyka w leczeniu stóp a badanie bakteriologiczne
Jest też drugi rodzaj badania. Zmiany chorobowe mogą zostać ocenione przez podologa pod kątem rozwoju jakiejś bakterii. Wtedy konieczne będzie badanie bakteriologiczne. Próbkę pobiera się w ten sam sposób — z paznokcia lub naskórka. Następnie zostanie wykonana dezynfekcja i zabezpieczenie miejsca pobrania preparatem przeciwbakteryjnym. Wyniki badań będą szybko, do 8 dni.
Zapraszamy również do sprawdzenia naszej wizytówki Google.
Poznaj naszą ofertę
Proponujemy usługi podologiczne w zakresie
Obejmuje usuwanie niepożądanych zmian na paznokciach i skórze.
Obejmuje leczenie wrastających paznokci i wkręcających paznokci za pomocą indywidualnych klamer drutowych.
Dział obejmuje wstępne rozpoznanie, pobranie materiału do badania mykologicznego lub bakteriologicznego, kwalifikowanie do zabiegu podologicznego.
Dział obejmuje kwalifikacje do zabiegu chirurgicznego, opiekę przed i pozabiegową.