Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka

W podologii jest szereg zabiegów, które służą specjalistycznej pielęgnacji stóp. Usuwane są zrogowacenia, odciski, modzele czy inne zmiany zewnętrzne. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi i metod takich zabieg jest w pełni bezpieczny. Na co jeszcze można liczyć w ramach medycznej pielęgnacji stóp i profilaktyki?

Najczęściej w gabinecie wykonywany jest podstawowy zabieg podologiczny. Nazywa się go również pedicurem medycznym lub specjalistycznym. Polega na miejscowym zmiękczeniu i usunięciu standardowych, fizjologicznych zrogowaceń. Są one wycinane za pomocą skalpela. W czasie zabiegu zostaną też skrócone i oszlifowane zdrowe paznokcie. Podolog opracuje też skórki i wału paznokciowe. W czasie wizyty zostanie zastosowany preparat do pielęgnacji. Podolog podpowie też, jak dbać o stopy w domu.

Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka a pedicure leczniczy i usuwanie odcisków i modzeli

To rozszerzona wersja zabiegu opisanego wyżej. Zostają zastosowane te same metody. Usuwane są jednak patologiczne zrogowacenia, np. odciski czy modzele. W gabinecie podologicznym można też zdecydować się na samo usuwanie odcisków czy modzeli. To bezbolesny zabieg polegający na pozbyciu się tych zmian i zaopatrzeniu ich.

Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka a usuwanie pęknięć i rozpadlin na piętach

W przypadku popękanych pięt podolog po rozmiękczeniu ich specjalnym preparatem usuwa zrogowacenia. Można pozbyć się także bolesnych i krwawiących zmian na piętach. Wszystko będzie to wykonane profesjonalnie, bezpiecznie i bezboleśnie. Podolog w razie potrzeby założy też opatrunki.

Inne usługi w ramach medycznej pielęgnacji stóp i profilaktyki

W gabinecie podologicznym usuwane są także tzw. kurzajki, czyli brodawki wirusowe. Specjalista wykona także odciążenie i amortyzacja bolesnych miejsc po usunięciu odcisków. Można umówić się również na obcięcie i oczyszczenie paznokci zdrowych, zdeformowanych czy u osób starszych.

Podolog zajmuje się także oczyszczaniem paznokci chorobowych. Można udać się z wizytą z małymi dziećmi i niemowlętami na skrócenie paznokci. W przypadku bardzo zniszczonych paznokci możliwa jest ich rekonstrukcja. Specjaliści usuwają krwiaki podpaznokciowe oraz drobne ciała obce z naskórka.

Do gabinetu podologicznego można zgłosić się na usunięcie zdobienia paznokcia przed zabiegiem. Ściągnięta będzie hybryda, żel, akryl lub tytan w paznokciach stóp lub dłoni.

Zapraszamy również do sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Poznaj naszą ofertę

Proponujemy usługi podologiczne w zakresie

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Medyczna pielęgnacja stóp i profilaktyka

Obejmuje usuwanie niepożądanych zmian na paznokciach i skórze.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Ortonyksja

Obejmuje leczenie wrastających paznokci i wkręcających paznokci za pomocą indywidualnych klamer drutowych.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Diagnostyka

Dział obejmuje wstępne rozpoznanie, pobranie materiału do badania mykologicznego lub bakteriologicznego, kwalifikowanie do zabiegu podologicznego.

Gabinet Podologiczny Bielsko-Biała - Podochirurgia

Dział obejmuje kwalifikacje do zabiegu chirurgicznego, opiekę przed i pozabiegową.